Klatovský víceboj přípravek

Na klatovském atletickém stadionu se v odpoledních hodinách dne 13. 9. 2017 konalo Vícebojařské klání atletických přípravek. O co nejlepší výsledky v pěti disciplínách (60m, 60m překážek, skok daleký, hod míčkem, běh na 200m, 300m a 400m) a co nejlepší umístění ve své kategorii bojovalo celkem 62 sportovců (23 hochů a 39 dívek), kteří reprezentovali své oddíly.  Na sportovce čekalo nevyzpytatelné počasí, kde svou sílu ukázal především vítr, který atletům stěžoval boj o cenné kovy.

O výtečný výkon v kategorii přípravky dívek (2006-2007) se postarala reprezentantka klatovské atletiky Dagmar Řezáčová, která si skvělými výkony v jednotlivých disciplínách doběhla v závěrečném běhu na 400m (1:12,1 s) pro zlatou medaili. Největšími soupeřkami s téměř vyrovnanými výkony jí byly Magdaléna Rybová (TJ Sušice) a Barbora Šetlíková (AC Domažlice), které ve víceboji obsadily druhou a třetí příčku. V chlapeckém boji o medaile byl neporazitelný Miroslav Zitterbart (AC Domažlice), jenž ve víceboji nenašel soupeře, který by ho porazil. Miroslav tak byl suverénní vítěz v každé disciplíně. Zlatá medaile a vítězství na Klatovském víceboji mu tudíž právoplatně náleží. Stříbrnou příčku, a to i přes velmi ošklivý pád v běhu na 60m překážek, obhájil před bronzovým Borisem Pikali (Mílaři Domažlice) David Prášil, reprezentant klatovské atletiky.

Reprezentantky domažlického oddílu “Mílaři Domažlice” ukázaly svou nadvládu ve víceboji a na stupně vítězů nepustily nikoho jiného. Děvčata Zuzana Kubecová, Adina Provalilová a Jana Kozáková se postaraly o neporazitelnost „Mílařů“ a do Domažlic si odvezly kompletní sadu cenných kovů. V kategorii předpřípravky chlapců napodobil Tomáš Zitterbart (AC Domažlice) svého staršího bratra Miroslava a domů si odvezl zlatou medaili. V patách mu po celou dobu víceboje byl oddílový kolega Miroslav Veselý, který si i přes výtečný běh na 300 m (54,3 s) odvezl stříbrnou pozici. Štěpán Fornous z atletického oddílu TJ Sušice doplnil domažlické atlety na stupni vítězů a do Sušice putovala jeho zásluhou bronzová medaile.

Mezi nejmladší účastníky Klatovského víceboje patřili závodníci a závodnice v kategorii minipřipravka. Tito atleti a atletky ukázali touhu po sportu již v útlém věku a předvedli skvělé výkony. K vidění byl smích a radost z úspěchu a vítězství, ale také pláč z porážky. Síla těchto malinkých sportovců byla obrovská a i přes neduhy, zimu, vítr, porážky a pláč, tito mladí sportovci bravurně zvládli všech pět disciplín. Nejvýše na stupni vítězů dosáhla mezi dívkami Jolanka Vichrová z atletického oddílu TJ Sušice. Tímto bychom se Jolance chtěli moc omluvit. Při zpracování výsledků nastala chyba a Jolanka byla vyhlášena jako třetí, avšak po úpravě výsledků jí právoplatně náleží celkové vítězství Klatovského víceboje minipřípravek. Omluva také náleží Terezce Taurové (AC Domažlice), která po opravě výsledků obsadila stříbrnou pozici a Kristýnce Nové (ATKLA), která vybojovala bronzovou medaili. Všem dívkám za záměnu umístění patří velká omluva. V chlapeckém zastoupení vícebojů minipřipravky bojovalo pět atletů, kdy se nejlépe s nástrahami počasí a víceboje popral klatovský Matouš Drnec, který si na své hrudi odnesl nejcennější kov. Velmi vyrovnaný boj po celou dobu vícebojařského klání spolu vedli Ondřej Pitel (ATKLA) a Abraham Frolík (AC Domažlice), kdy nakonec o rozdělení stříbrné a bronzové medaile rozhodl počet lepších umístění. Stříbrná medaile tak díky Ondrovi a jeho boji zůstala u pořadatele, zatímco bronzová medaile putovala do Domažlic.

Gratulujeme všem vítězům, ale samozřejmě také všem zúčastněným sportovkyním a sportovcům za jejich výkony a vůli sportovat. Doufám a věřím, že pro všechny zúčastněné byly Klatovské víceboje motivací na další rok.

Děkuji všem zúčastněným sportovcům, trenérům, rodičům, rozhodčím a každému, kdo se podílel na přípravě a organizaci Klatovského víceboje přípravek 2017.