Klatovské atletky se blýskly osobáky na MČR dorostu a juniorů

Ve dnech 28.-30.6. se v Olomouci uskutečnilo atletické mistrovství ČR juniorů a dorostu. Závodu se zúčastnily i tři nadějné závodnice Atletiky Klatovy a jejich reprezentace oddílu byla více než důstojná. V pátek si v kladivářském sektoru vylepšila osobní rekord Anežka Pourová, když čtyřkilové náčiní poslala do vzdálenosti 47,85 m a v konkurenci nejlepších tuzemských juniorek obsadila krásné páté místo. Mezitím si na dráze v běhu na 100 m dorostenka Lucie Ledvinová osobním rekordem 12,49s druhým místem v rozběhu zajistila postup do sobotního semifinále. V tom už se jí tolik nedařilo a čas 12,73s na postup do finále nestačil. Odpoledne ještě absolvovala rozběh na dvojnásobné trati a výkonem 25,76s (osobní rekord) postoupila do nedělního semifinále, kde doběhla v čase 26,21s za branami finále. V sobotním rozběhu na 800m si juniorka Julie Kubátová posunula osobní maximum téměř o tři vteřiny a čas 2:18,92 jí stačil k postupu do nedělního finále. V něm drtivým finišem i ve zničujícím vedru obsadila časem 2:20,60 výborné páté místo. Děvčatům gratulujeme ke skvělým výkonům a bojovnost a děkujeme za vzornou reprezentaci klatovského atletického oddílu.

FOTO a TEXT: Tom Görner