Klatováci na Malé ceně AKM Viktoria Plzeň sbírali medailová umístění a ještě něco…

Jako již tradičně jsme se na konci prázdnin vypravili na hezké závody do Nýřan, kde si naši závodníci mohli otestovat svoji formu občas pro ně na netradičních distancích, které se na mistrovských soutěžích běžně neběhají. Jediným škraloupem byl na celých závodech protivítr na cílové rovince, který se většinou pohyboval okolo 2 m/s proti, v čemž zaběhnout osobák dokáže pouze opravdový fajnšmekr.

Nejkratším sprintem bylo 60 m pro všechny kategorie. Na této trati se představilo hned pět našich závodníků. Po vynucené dvouměsíční odmlce se v této disciplíně představila Kristýna Hozmanová, která si tak otestovala, že ani pauza zapříčiněná zraněním ji na rychlosti nic neubrala a časem 8,23 s za sebou nechala kompletní ženské startovní pole. Když si odmyslíme protivítr, tak se pohybujeme na Kristýnčině osobáku, který jí zajišťuje účast na MČR 18. září, kam bude směřovat následující příprava. Dále se na šedesátce představilo naše hvězdné duo sprinterů Berin Ramizi s Vojtou Chroustem, kteří spolu nepřímo svedli souboj o druhé, respektive třetí místo. Úspěšnějším byl Beri časem 7,59 s, čímž porazil Vojtu o pouhé dvě setiny sekundy. Na druhou stranu Vojtova odplata pak přišla na stovce a stopadesátce. Na nejkratším sprintu se nám ještě představili: Kačka Chladová a Honza Kuchař, kteří zaběhli velmi slušné časy na to, jaký měli protivítr.

Kristý jako vítězka šedesátky

Nedlouho po šedesátce si naši rychlíci tuto vzdálenost s přípočtem 40 m střihli znovu, tzn. stometrový sprint. Kristý tentokrát našla přemožitelku, ale při analýze výsledků jsme zjistili, že prohrála pouze o jednu setinu časem 13,24 s ve výrazně silnějším protivětru, tudíž běžet ve stejném rozběhu jako vítězka, tak by určitě zvítězila právě ona. A jak už bylo nastíněno, tak naše elitní duo sprinterů si prohodilo pořadí oproti stovce. Tentokrát byl lepší o pouhou jednu setinu Vojta před Berinem, čímž si časem 11,85 s vybojoval prvenství na této distanci. Stovku si rovněž střihla i Kačka, které se poprvé v kariéře podařil stlačit čas pod hranici 14 s, čímž si i v protivětru vytvořila nový osobák. A abychom měli rovněž pětici závodníků na stovce, tak Honzíka vystřídal vytrvalec Kuba Beneda, který si testoval svoji rychlost.

Vojta alias „Vémola“ po likvidaci konkurence na stovce

A jelikož pan Rodek dává příležitost si vyzkoušet veškeré sprinty, tak to našim atletům nedalo a přihlásili se i na 150 m. V této disciplíně Kristýna s Vojtou obsadili třetí místa. Vojta dokonce i v proťáku dokázal zaběhnout osobák, který má hodnotu 17,76 s. Dále se na této trati představil Berin, Honza a prozatím nezmíněná Štěpánka Hanušová s Eliškou Vozárovou.

Ze sprintů to ale stále nebylo všechno, protože ještě byla vypsaná třístovka, což je královská disciplína Vojty, který na ní obsadil 2. místo časem 37,46 s. Rovněž se v této disciplíně představil Honza a Kačka, která vylepšila svůj PB o téměř jednu sekundu na hodnotu 44,94 s.

A to stále není všechno, jelikož netradiční vzdálenost jeden kilometr „vyzvali na souboj“ Kuba Beneda a Štěpka Hanušová, která závod suverénně opanovala časem 3:16,38, který jí ale dle jejích slov přišel zaběhnutý až nějak moc v pohodě. Na druhou stranu neměla příliš za kým běžet a sólo během se super časy běhají obtížně.

Aby to nevyznělo, že celý závod byl jen o bězích, tak techniky jsem si nechal záměrně až na konec a proč? Tak to musíte dočíst posledních pár řádků. Ač přihlášená doslova za minutu dvanáct (ve skutečnosti za dvě minuty osm), tak to stálo za to, protože výkon 13,81 m Káji Machové v kouli opět přepsal oddílové tabulky. A co více, tímto výkonem vede suverénně republikové tabulky žákyň o více jak metr a půl a je žhavou kandidátkou na zisk medaile na zářijovém MČR, kam bude jistě směřovat její následující příprava. Kaje budeme držet palce. A abychom si celé závody zkompletovaly, tak na kouli se ještě představila Eliška a v oštěpu opět Kájina, kde obsadila druhé místo.

Suma sumárum, jak bych řekl já: „všichni zabejčili, jak to jenom šlo“ a jak by řekl Beri: „dostali bídu“.

Autor: L. Bešta