Když Stříbro, tak stříbro

Dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové, taková je bilance klatovských atletů na Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje žactva, které se konalo v sobotu 13. června ve Stříbře.

Nejúspěšnějším atletem Atletiky Klatovy se stal mladší žák Jan Kuchař, který s přehledem zvítězil v běhu na 150 m za 20,16 s, stříbro vybojoval hned dvakrát a to ve finále v běhu na 60m za 8,29 s a ve vrhu koulí s výkonem 10,04 m. A aby toho nebylo málo byl finišmanem bronzové štafety mladších žáků v běhu na 4×60 m ve složení Václav Zub, Kryštof Kotiš, Tomáš Nushart, Jan Kuchař. V mladším žactvu ještě zůstaneme, protože druhou nejúspěšnější závodnicí byla Kristýna Hozmanová, která novým úžasným osobním rekordem 154 cm suverénně zvítězila ve skoku vysokém. Bylo úžasné sledovat, jak tato drobná výškařka překonává laťku tak vysokou jako je ona sama. Kristýna si tak poslední disciplínou zlepšila náladu po dvou bramborových medailích ze skoku dalekého 448 cm a z běhu na 60 m, kde jí od bronzu dělila pouhá setina sekundy. Stříbro si ve Stříbře vybojovala naše výborná koulařka Karolína Machová výkonem 11,50 m a přidala ještě pěkné čtvrté místo v hodu oštěpem za 31,37 m a jedno místo ji pak dělilo od finálové účasti v běhu na 60 m. Loňský bronz v hodu oštěpem si zopakovala naše nadějná oštěpařka Magdaléna Štampachová, její oštěp dolétl do vzdálenosti 32,77 m. Majda v letošním roce pod vedením trenéra Lukáše Bešty začala házet diskem a po dvouměsíčním trénování vybojovala krásné čtvrté místo za 29,97 m, bohužel o bronz přišla v posledních šestých pokusech. Naše oštěpařky tak navazují na tradici jednoho z našich nejúspěšnějších oštěpařů Petra Fridricha a nadějného oštěpaře Radka Jůdy. Poslední medaili vybojoval Vojtěch Chroust v silné výškařské konkurenci. Medaile s hodnotou bronzu byla tentokrát na stojanech ve výšce 168 cm. Vojta byl velmi úspěšný i v dalších jeho disciplínách, v běhu na 300m 39,39 s obsadil 5. místo a v běhu na 150 m byl 8. za 18,45 s. Na závěr hodnocení sobotních závodů už jen zmiňme finálové účasti respektive umístění do 8. místa: Matěj Tuhý 4. místo 200m př., Kryštof Kotiš 5. místo skok daleký, 8. místo běh na 60 m, Denisa Bunbeníková 5. místo běh na 1500m, Michal Hampl 5. místo hod míčkem, Jiří Matoušek 6. místo skok vysoký, Petr Křesťan 6. místo 100m př., 7. místo skok vysoký, Jan Fridrich 7. místo hod oštěpem, David Prášil 7. místo vrh koulí, Tomáš Nushart 8. místo vrh koulí. Všem našim atletům děkujeme za výbornou reprezentaci klubu a přejeme jim hodně úspěchů v nadcházejících kolech závodů družstev. A tímto všechny příznivce atletiky zveme ve čtvrtek 25. června od 16:00 hod. na závody družstev staršího žactva na stadión pod Hůrkou.