Julča Kubátová na MČR U23

O víkendu 27.-28.8. se na modré dráze v Brně uskutečnilo Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let. Tento rok můžeme s hrdostí oznámit, že i náš klub vyslal na tuto akci naši nejlepší půlkařku, Julii Kubátovou.

Julča je letos ve vynikající formě, což prokázala jak v hale, tak především venku. Celou sezonu své kvality prokazuje stabilními výkony a neustále vylepšujícími osobními maximy. Navzdory tomu, že letos měla Julča náročný rok ve škole, mimo jiné úspěšně dělala státnice, dokázala posunout své osobáky a šplhá v klatovských historických tabulkách stále výše – aktuálně jí na osmistovce patří třetí pozice. Nejspíše největším úspěchem sezony Julči byla osmistovka za impozantní čas 2:13.48, kterou zaběhla za deštivého dne v Praze na 1. lize v barvách pražské Slavie, kde hostuje. Tento výkon Julču zařadil kromě klatovských tabulek  i na přední příčky letošních republikových tabulek její kategorie, což pro Julču znamenalo jistou účast na mistrovství v Brně.

Pár dní před závodem Julču potrápil namožený sval na noze, který se jí bohudík podařilo zregenerovat natolik, aby mohla v sobotu v 17:51 do svého rozběhu nastoupit. Julča byla zařazena do druhého rozběhu, mimo jiné i s českou jedničkou na této trati Annou Surákovou. Ačkoli to tak po první dvoustovce nevypadalo, závod byl nakonec poměrně taktický a pomalý. Půlkařky probíhaly prvním okruhem okolo 70 sekund, což pro závodnice znamenalo jediné – na dobré umístění a postup do finále byl potřeba silný finiš. Klatovská závodnice se snažila zatahovat už na třístovce, kde ji ale ostatní osmistovkařky zavřely u mantinelu a neumožnily vyběhnout. A tak byla nucena začít nastupovat až na poslední dvoustovce, kde došlo ke strkanici a Julča nešťastně klopýtla. Tato kolize naší Julče znemožnila zabrat posledních 200 metrů tak, jak by si přála a jak by dovedla, a nakonec tedy finišovala na čtvrté pozici v i tak velmi kvalitním čase 2:17.95, který ale na postup z rozběhu bohužel nestačil.

Ačkoli Julča byla z výkonu trochu zklamaná, myslíme si, že z těžkých podmínek takto taktického rozběhu vyždímala maximum. Všichni víme, že má na daleko lepší výkon jak z hlediska času, tak i umístění, což v sezoně několikrát potvrdila a do budoucna jistě ještě ukáže. Julči start v klatovských barvách je pro nás velkým úspěchem a pro Julču obrovskou zkušeností, kterou jistě využije i příští roky na dalších velkých akcích. Pro naši závodnici bylo letošní mistrovství do 22 let jejím posledním rokem v této kategorii, příští rok ji budeme sledovat již v kategorii dospělých. 

Děkujeme a gratulujeme!

Autor: Štěpánka Hanušová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..