Halový atletický víkend z pohledu staršího žactva

Jednou z mnoha atletických akcí tohoto víkendu bylo nedělní Mistrovství Plzeňského kraje žactva. Za lehce upravených podmínek se naši žáci zúčastnili halového svátku v hale Otakara Jandery v Praze. Naši svěřenci si vedli více než dobře a zahájili letošní sezónu opravdu zostra, protože v souhrnu přivezli v kategorii staršího žactva sedm cenných kovů. Největší hvězdou se stala Kristýna Hozmanová, která předvedla famózní sprinterskou formu, když si vytvořila dva nové osobáky a vyhrála běh na 60 m v čase 7,92 s i běh na 150 m v čase 19,32 s. Oba časy jí zajistily jasný postup na Mistrovství ČR, které se uskuteční příští víkend 26.-27.2. opět v Praze.

Dalším adeptem na účast na MČR je Jan Kuchař, který ke sprinterským úspěchům a novým osobním rekordům přidal ještě 2. místo ve vrhu koulí  za 11,81 m. V běhu na 60 m vybojoval stříbro za 7,78s  a na 300 m si doběhl pro bronz za 40,0 s.

 Rychlý tartan svědčil nejen našim sprinterům, ale i dálkařce Dáše Řezáčové, která skončila druhá s výkonem 5,00 m. Bohužel se svými pokusy nebyla ani trochu spokojena, protože nejdelší skoky měly v kolonce výkonu křížek za milimetrové přešlapy na plastelíně. Dáša pro jistý postup na MČR potřebovala přeskočit o pár centimetrů svůj osobní rekord z minulého týdne 522 cm. To se sice nepodařilo, ale my pevně věříme, že se do první šestnácky v ČR vejde. Dáša se ještě probojovala do finále na 60 m, kde skončila 7. A v běhu na 60 m př. obsadila krásné 4. místo v novém osobáku 9,92 s.

Čtvrtou adeptkou na mistrovskou účast byla poslední medailistka Vendula Haladová bronzová v běhu na 1500 m v čase 5:30,52 s a i ona bude čekat, jestli bude vybrána technickým delegátem. Kromě výborných výkonů našich medailistů jsme mohli zaznamenat i mnoho dalších pěkných výkonů. Martin Jáchymovský 5. místo ve vrhu koulí, Tadeáš Kalouner 5. místo v běhu na 300 m 41,69 s  a 6. místo v běhu na 150 m 19,45 s, Kryštof Kotiš si vybojoval osobním rekordem 8,25 s 6. místo ve finále šedesátky a ve skoku dalekém skončil těsně na 4. místě za výkon 455 cm. Jednu příčku od medaile byla i Marina Chalupová, která v čase 2:43,76 s skončila na 4. místě v běhu na 800 m. Toto nepopulární bramborové umístění vybojovala při své premiéře i naše další vytrvalkyně Vendulka Řeřichová v běhu na 1500 m s časem 5:57,78 s. A velmi pěkně si vedla ve vrhačském kruhu i Nela Kislingerová, která novým osobním rekordem 8,56 m obsadila  5. příčku.

Když se na účast našich svěřenců podíváme celkově, pak každý z nich patří alespoň v jedné disciplíně do finálové osmičky, což znamená, že jsme se rozhodně na krajském mistrovství v hale neztratili. A když se ještě člověk podívá ve výsledcích k výkonu, tak u většiny je označení PB neboli osobní rekord. Nezbývá mi než naše mladé pochválit jak za jejich výkony a zimní přípravu, tak za jejich vzornou reprezentaci klatovského klubu. Našim reprezentantům na MČR budeme držet palce a přejeme jim hodně štěstí a úspěchů.

Výsledky

Autor článku: Václav Šelmát

PS. o úspěších mladšího žactva na stejných závodech, stejně jako o počínání našich závodníků na dorosteneckém MČR budou referovat další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..