Halové závody s klatovskou účastí ve znamení osobních rekordů či boje o MČR

Ačkoliv podmínky na Šumavě lákají spíše na běžky, klatovští atleti nezahálejí a v právě vrcholící halové sezóně hojně závodí předvádějí parádní výkony. Níže přinášíme výsledkový servis z posledních dvou týdnů ze závodů s klatovskou účastí.

5.-6.2 – Přebory Prahy

Ve Stromovce se představil kvartet našich středotraťařů. V sobotu byly na programu patnáctistovky, kde v kategorii dorostu závodili Kuba Beneda, Anička Řezáčová a Štěpánka Hanušová. Pro všechny to byly halové osobáky, ikdyž Kuba s bolavým nártem běžíc osamoceně závod spíše protrpěl. Holky zaběhly též slušně, zejména Štěpánka dva týdny po covidu časem 5:12 zabojovala o pozici v tabulkách pro účast na halovém MČR, Anička z objemové přípravy zůstala jen vteřinu za svým osobákem, ale všichni víme, že má na daleko lepší čas, což v létě předvede. V neděli byla na programu osmistovka, kde si absolutní osobák skvělým časem 2:18,41 posunula Julča Kubátová. Julča absolvovala kvalitní podzimní přípravu bez zdravotních komplikací, a již na lednových závodech na nemistrovských tratích naznačovala skvělou formu. To Julča potvrdila, na této trati jí patří v historických oddílových tabulkách čtvrté místo mezi ženami. Gratujeme a těšíme se na další skvělé výsledky.

Výsledky

6.2. – Halové závody v tunelu Plzeň

V neděli vyrazila početnější výprava do Plzně, kde si přišli na své především sprinteři, výškaři, dálkaři a překážkáři. Pěkné souboje na dálku ve sprintu na 60 m předváděli Berin Ramizi, Vojta Chroust, Honza Kuchař a trenér Jirka Bešta, kdy každý absolvoval dva běhy a nejlepší čas z našich 7,42s nakonec vydoloval Vojta Chroust. Dále je nutno zmínit pěkný výkon žákyně Kiki Hozmanové 8,05s z téže disciplíny, kterým ten den v tunelu mezi všemi ženami kralovala a také si snad zajistila účast na žákovském MČR. Na překážkách předvedly slušné výkony Dáša Řezáčová a Bára Vláčilová. Dáša zaválela i ve své parádní disciplíně dálce, kdy přelétla pětimetrovou hranici o 13 cm.

Výsledky

12.2. – Veřejné závody Strahov

Zde se představila Julča Kubátová na druhé ze svých speciálních tratí, čtyřstovce. Julča potvrdila výbornou formu a byl z toho osobák 60,78 s, Julča tak poprvé stlačila svůj čas pod 61 sekund. V historických oddílových tabulkách na této trati jí patří 6. místo.

Výsledky

13.2. – Přebory Ústeckého kraje – Strahov

Zde se mimo soutěž představila na 1500 m dorostenek Štěpánka Hanušová, oproti minulému víkendu ubrala další dvě vtřetiny a doběhla v pěkném čase 5:10,43 s. Na dvoustovce otestoval formu před MČR také Vojta Chroust, který si časem 23,45 s zapsal osobák, v historických oddílových tabulkách dorostenců ho to řadí na 6. místo.

Výsledky

Mimo dráhu se v rámci závodů Jizerské padesátky představili na běžkách Vendulka Haladová a Jirka Procházka. To dokládá úžasnou univerzálnost našich atletů.

Všem našim atletům přejeme do dalšího období hlavně zdraví bez zranění a nemocí. Našim zástupcům na nadcházejících halových mistrovstvích republiky pak i dobrou formu a štěstí. O vrcholech halové sezóny s klatovskou účastí budeme informovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..