Halové mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje mužů, žen, juniorů a dorostu v atletice

Přelom ledna a února bývá již tradičně vyhrazen pro mnoho mistrovských soutěží krajského významu a letos tomu nebylo jinak. První únorovou sobotu se tak klatovští závodníci společně s atlety ostatních oddílů v Plzeňském a Karlovarském kraji sjeli na pražský Strahov do nafukovací haly, kde se konalo mistrovství jednotlivců výše zmíněných krajů a kategorií. Poměrně početná klatovská výprava sestávala především z mladých dorosteneckých a juniorských závodníků.

Mezi dorostenci (r. nar. 96 – 97) se blýskl J. Bešta, který vyhrál dálku (566cm) a výkonem 166cm skončil 2. ve výšce. Jeho dálkařští kolegové J. Morava (556cm) a F. Bošek (553cm) si podělili stříbrnou medaili a také bronzovou. Za výkon 161cm získal bronz ve výšce další dorostenec P. Hlaváč. J. Kadlec pak ještě obsadil 6. místo v kouli (9.29m).

Mezi juniory (r. nar. 94 – 95) se výrazně prosadil vícebojař M. Hezoučký, který vyhrál ve skoku o tyči (300cm) a bronz přidal v dálce za kvalitních 621cm. Na 4. místě ve skoku dalekém skončil D. Tomaier (611cm). V. Šilhavý přidal další bronzovou medaili, když v kouli obsadil 3. příčku (10.38m) a jen těsně skončil na smolných 4. místech na 60m. př. (9.09s) a ve skoku o tyči (260cm). Stříbrnou medaili si také odvezl L. Tůma v tyči za výkon 280cm. Výsledných 176 cm stačilo L. Beštovi závodícímu po vleklých zdravotních problémech na bronzovou medaili ve výšce.

V nejstarší kategorii, tedy mezi muži (r. nar. 1993 a nižší), se na onu bednu vítězů dostal pouze skokan T. Hostýnek, kterému se i letos podařilo obhájit loňská prvenství v dálce a trojskoku (626cm a 13.26m), byť výkonnostní rozdíl oproti minulému roku je kvůli trvajícímu zranění znatelný. Na nepopulárním 4. a 5. místě, ale v osobních rekordech, skončili vytrvalci T. Görner a V. Koželuh v běhu na 3000m (9:16.89 a 9:22.69). 5. příčku obsadil rovněž M. Sekyra v kouli (9.97m).

V kategorii dorostenek získala jako jediná klatovská závodnice medaili výškařka A. Jankovcová výkonem 151cm před další klatovskou závodnicí J Štětkovou (146cm). Vrhačka V. Fialová obsadila 4. místo v kouli výkonem 11.07m. L. Tůmová si doběhla pro 7. místo na 800m (2:52.87) a v dálce obsadila 8. příčku (4.25m). V těsném dálkařském závěsu zůstala M. Ryvolová se 418cm, která se také probojovala do finále na 60m, kde obsadila 6. příčku (8.56s), v rozběhu si dokonce zaběhla os.rekord 8,46.

Mezi juniorkami si pro 2. místo na 60m doběhla M. Holubová (8.74s), další stříbro přidala na 400m (65.23s) a v běhu na 200m skončila 5. (28.45s). Skokanka M. Šolová nakonec zůstala těsně za medailovým umístěním, když jejích 442cm stačilo až na 4. příčku. Ve výšce juniorek předvedla K. Štychová 159cm, které jí zajistily 1. místo a zlatou medaili. Mezi ženami neměla V. Vavrečková, medailistka z loňských republikových šampionátů, konkurenci a po překonání 170cm zaslouženě brala zlatou medaili.

Závěrečná štafeta na 4x200m ve složení Bošek, Tůma, Bešta, Kadlec doběhla v čase 1:43.16 na 5. místě.

Celkově se tedy opět jednalo o poměrně vydařené závody, a byť tentokrát mnoho osobních rekordů nepadlo, klatovská atletika se dokázala na krajské úrovni výrazně prosadit. Velký počet mladých závodníků je pak, doufejme, příslibem do budoucna.

autor: Tomáš Hostýnek