Dospělí atleti řádili na Rudě

Tradičně na sv.Václava se konal v Železné Rudě již 30. ročník přespolního Běhu podzimním Železnorudskem. Běžely zde všechny věkové kategorie, náš oddíl bohužel v dětských kategoriích zastoupení neměl, což je škoda. V závodě dospělých, který spadá do celoroční okresní soutěže Běhů mimo dráhu (Ešus liga) se představilo pět našich zástupců. V kategorii žen do 34 let vybojovala stříbrnou příčku Martina Jandová, o místo za ní doběhla Ivča Špererová. V absolutním pořadí mužů zvítězil Vojta Koželuh před Kubou Jelínkem, pod stupni vítězů doběhl Přemek Koranda, který zatím drží v Ešus lize stoprocentní účast. Kuba Jelínek zároveň v součtu s vítězstvím v běhu Jarním Železnorudskem ovládl letošní ročník miniseriálu o nejlepšího běžce Železnorudské kotliny. Dle pověsti pokud tento titul obhájí ještě 15 krát, získá čestné občanství města Železná Ruda. Příště doufejme v účast naší mládeže, neboť dětské závody v okolí školy přinesly pěknou podívanou. Dalším krosem, kam můžou vyrazit rodiče s mladými atlety či dospělí běžci je tuto sobotu 5.10. Běh na Babyloně (okres Domažlice). A konečně 12.10. nás čeká u nás na stadionu a v přilehlém okolí Běh Klatovskou Hůrkou, kde je účast klatovských atletů takřka povinná 🙂

One thought on “Dospělí atleti řádili na Rudě

1. Ahoj,
    jen bych ráda připojila zmínku k závodům na Žel. Rudě.
    Jak se píše o zastoupení klatovských atletů na 30.roč. podzimním během ŽR,
    tak zastoupení v dětské kategorii bylo Ájou Ouřadovou- Atletika KT (roč.2012, nejml. žákyně) a ve své kat. se umístila na 3.místě.