Dorost zahájil sezónu v Domažlicích

V neděli 8.5. se na 1.kole oblastního mistrovství družstev 3 krajů (Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský) představili naši dorostenci a dorostenky.

Skvělými výkony se prezentovalo družstvo našich dorostenek, ikdyž pro některá děvčata to byla jejich závodní premiéra, přesto si všechny závodnice vedly velice dobře. Nejpovedenější disciplínou byl běh na 1500 m, kde se suverénním vítězstvím v pěkném čase 5:10 prezentovala Štěpánka Hanušová, která v sólozávodě zvítězila o 15 vteřin. K velké radosti naší výpravy si pro druhé místo zafinišovala Anička Řezáčová v osobní rekordu 5:25. Další body přidala na čtvrtce Kačka Chladová a v oštěpu Verča Černá. Osobák v kladivu si hodila Eliška Vozárová, která vybojovala body v krátké štafetě 4×100   společně s Aničkou Potužníkovou, Rózou Fialovou a Kačkou Chladovou. Body brala i druhá štafeta děvčat hostujících z Horšovského Týna. Přes absenci několika dalších potenciálních opor obsadil tým našich děvčat i v tomto malém počtu závodnic pěkné 5. místo z 10 družstev. Pokud se děvčata sejdou v plné palbě na druhé kolo v červnu, je v jejich silách tento pěkný výsledek ještě vylepšit!    

Vzhledem k malému počtu našich dorostenců jsme pro letošek nesestavili dorostenecké mužstvo a kluci tak bojovali na hostování v barvách okolních klubů. Svou příslušnost k dorostenecké republikové špičce potvrdil Vojta Chroust, který v dresu Škody Plzeň zvítězil v bězích na 200 a 400 metrů a stal se nejvíce bodujícím atletem celých závodů. V dresu AC Domažlice bojovali a na osobní rekordy dosáhli Martin Ruhsam v kladivu a Kuba Šindelář v kouli, slušnou patnáctistovku zaběhl Kuba Beneda. V barvách Škodovky též vybojovala dvě druhá místa v kouli a oštěpu Kája Machová.

Výsledky

O stejném víkendu absolvovala sedmiboj v Praze na Děkance pod vedením trenéra Jirky Bešty Dáša Řezáčová a ziskem 4049 bodů si doufejme vybojovala účast na červnovém MČR ve vícebojích.   

Děkujeme všem za reprezentaci a gratulujeme !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..