Dorost řádil na zlaté dráze !

Další z mnoha atletických akcí uplynulého víkendu bylo 2. a závěrečného oblastní soutěže družstev dorostu a juniorstva, kam jsem kvůli Lukášově dovolence vyrazil s našimi mladými puškami v roli zástupného šéftrenéra. Stadion jsme našli na první pokus, po několika uvítacích kousnutích do pravé a nefalšované zlaté dráhy se šlo ihned na věc.

Naše děvčata po slušném výsledku na prvním kole (5. místo) vyrazila v ještě více minimalistickém počtu pěti závodnic, nicméně to byly samé opory družstva, a tak (aspoň mé) cíle byly vysoké. Hned první disciplína se vydařila – Kačka Chladová zaběhla perfektně svoji první třístovku překážek v životě – časem 49,37 obsadila třetí místo a zároveň se dostala na 3.místo klubových historických tabulek. Škoda, že kvůli absenci výkonu nebyla v prvním běhu, navíc jí začal tahat sval, a proto nenastoupila na čtvrtku, kde by bývala přidala další body. Slušně zaběhla též při svém prvním startu na této trati Verča Černá a krom obligátního osobáku přidala další tři body pro družstvo. Verča bodovala i devátým místem na oštěpu, sice byla lehce zklamaná, protože umí házet mnohem dál, ale zase si vyzkoušela, jaké to je házet na velké akci bez dohledu trenéra, jelikož jsem v tu chvíli byl trestuhodně převtělen do role turisty a procházel po malebném okolí Chebu. Takže toto beru na svoji zodpovědnost.

V nabitých sprinterských disciplínách (100 a 200 m) sice nebodovala, ale mnohem cennější dva osobáky předvedla Anička Potužníková. Další bodový přísun přišel dle očekávání na osmistovce, kde Štěpánka Hanušová a Anička Řezáčů předvedly své nejlepší výkony sezóny na této trati. Štěpánka zkušeným výkonem vybojovala druhé místo za favoritkou Luckou Kubecovou v druhém nejlepším čase kariéry. Anička brala i přes ukázkový finiš 7.místo, které mohlo působit trošku smolně jelikož 5. flek byl vzdálen pouze 40 setin vteřiny, otázka je, zda by i případný skok ala Shaunae Miller Uibo pomohl. Ale holky na dráze nechaly vše, takže panovala spokojenost. Ta se u mě lehce vytratila, když holky odpískaly štafetu, ale vzhledem k lehčímu zdravotnímu diskomfortu Kačky a Štěpánky to s odstupem času bylo asi moudré rozhodnutí. Pozitivem je, že jsme na štáfli byli připravení a vezli jsme si vlastní kolík.  Družstvo děvčat nakonec v tomto kole vybojovalo pěkné sedmé místo z 11 družstev, nebýt zranění bylo reálné 6. místo, na které chyběly čtyři body, ale takový je sport. Všem holkám děkuji za účast a pěknou reprezentaci klubu, sezóna je náročná a holky jsou oporami našeho družstva žen, takže některé závodily už asi šestý víkend v řadě !

Kluci letos vzhledem k předpokládanému malému počtu hostují za okolní kluby, což asi bylo moudré, vzhledem k tomu, že jeli pouze tři. Ovšem to je minimální pro družstvo a pokud bychom ho měli, asi bychom nebyly poslední už vzhledem k tomu, že Vojta Chroust v dresu Škodovky potvrdil pozici nejlépe bodujícího atleta z prvního kola a vybojoval 31 bodů za dvě vítězství a jedno druhé místo. Škoda příliš silného větru na stovce, který mu sebral osobák, nicméně čas na dvoustovce 22,77 s v protivětru ho řadí na čtvrté místo v historických oddílových tabulkách mužů a druhé místo dorostenců ! Zároveň Vojta pomohl Škodě Plzeň k postupu na mistrovství Čech.

Za Domažlice závodili Martin Ruhsam a David Prášil, oba bodovali v obou svých disciplínách a oba zapsali dva osobáky. Martin v disku a na čtvrtce, která by byla asi ještě lepší nebýt svalových trablů v cílové rovince a David v kouli a disku. Kluci tak pomohli Chodům k pátému místu. Někteří šťastnější stihli i food festival na druhém břehu řeky. Gratulace všem k pěkným výkonům !