Domácí atletický mítink přinesl povedené premiéry i vytoužené osobáky

V úterý 8.6. se za pěkného počasí konal na našem stadionu atletický mítink PKAS, který ovšem nepřilákal mnoho závodníků z okolních oddílů, a tak byly některé disciplíny v podstatě klatovskými klubovými přebory. Závodily kategorie od staršího žactva po dospělé, pro některé žáky a žákyně to byly premiérové závody, což v poklidné domácí atmosféře mohlo snížit jejich nervozitu z prvního startu. Naopak někteří zkušenější členové žákovských týmů byli paradoxně absencí dresů soupeřů tak překvapeni, že téměř propásli rozcvičku, případně start své disciplíny.

I přes málo početná startovní pole padaly pěkné výkony a vytoužené osobní rekordy.  Prémiéru na závodech si odbyly starší žákyně Hanka Hronková a Hanka Kotábová, které ve skoku dalekém útočily na hranici 4,5m, bojovaly ve výšce a v uvedeném pořadí ovládly svůj rozběh na 60 m, kde stlačily čas pod 9 vteřin. Druhý rozběh této disciplíny nabídl kvartet osobních rekordů v pořadí Kristýnka Hozmanová, Dáša Řezáčová, Kája Machová a Nela „Nelič“ Kislingerová, přičemž čas vítězné Kristýnky 7,98 s je vskutku parádní.

V nejkratším sprintu dorostenců a mužů přál závodníkům mírný vítr pod povolenou hranicí a pěkné osobní rekordy vítěze Tomáše Mastného 11,64 a Beryho Ramiziho 11,88 tak už ze statistik vymažou pouze oni sami dalším zlepšováním. Tomovi se dařilo i v dálce, kde zaznamenal venkovní osobák. Stovku běžela poprvé naše odvážná, neřku-li až neohrožená žákyně Terka Kubernátová.

Na netradiční trati 300 m se představili Přemek Koranda a Jirka Procházka, kteří zde jako středotraťaři otestovali svou rychlost v souboji s dlouholetou oporou našeho oddílu Honzou Jirotkou, závodícího nyní v barvách škody Plzeň, který dle očekávání zvítězil. V ženách testovaly formu na této trati Barča Vláčilová, Nina Brunnerová a Barča Kořínková.  Pro všechny to byl vzhledem k netradiční trati osobák.

Nina s Bárou V. se představily i na 100 m překážek dorostenek, kde zaznamenaly osobáky, stejně jako žákyně Barča Fridrichová a Andrejka Nushartová.

Ve věkově smíšeném nejdelším běhu na 1500 metrů mužů vybojoval osobní rekord žák Honzík Fridrich, disciplínu ještě absolvovali Přemek Koranda, Kuba Beneda a vítězný Radek Holub z AC Domažlice. Pěknou podívanou přinesl závod dorostenek, kde závod pro Štěpánku Hanušovou a Aničku Řezáčovou kolegiálně a příkladně rozběhla vodička Bára Kořínková, a nakonec z toho pro obě naše dorostenky rezultovaly osobní rekordy na této trati, kdy zejména čas vítězné Štěpánky 5:17,45 byl velkým zlepšením.

Osobní rekordy padaly i ve výšce, kde se dorostenec Vojta Chroust výkonem 180 cm přiblížil účasti na MČR dorostu, a navíc „přeskočil sám sebe“. Personal best výkon přidal i Kryštof Bína (175 cm) a Dáša Řezáčová 145 cm.

Dařilo se i ve vrhačských disciplínách, kde svá maxima předvedly dorostenka Lea Begerl i žákyně Nela Kislingerová a Markéta Steiningerová, a také všichni tři žáci na startu – Kuba Šindelář, David Prášil a Honza Kuchař, který zvítězil výkonem 10,77 m, což je pro tohoto univerzála velký příslib do případného víceboje.

V houd oštěpem padly dokonce 2 oddílové rekordy, když žákyně Kája Machová přidala ke svému stávajícímu rekordu 2 cm výknem 38,80m. Svůj letošní oddílový rekord v hodu pětisetgramovým oštěpem (pozn. oddílový rekord této kategorie s šestistovkou 44,57 m drží legendární Šárka Hezoučká) překonala i dorostenka Majda Štampachová, která na centimetr přesně trefila hranici 40 m. Obě děvčata by určitě chtěla letos opět bojovat na MČR svých kategorií, kam mají svou formou a výkony nekompromisně namířeno. Nechť jim forma a zdraví vydrží !! V oštěpu mužů bylo možné sledovat boj klatovského odchovance v plzeňských barvách Radka Jůdy, který zaznamenal nejlepší výkon sezóny přes 68 m. Radek bojuje o účast na Evropském šampionátu do 22 let, limit však leží daleko za 70 metry, což v Radkových silách jistě je, klatovská atletika drží palce ! Velký osobák zaznamenal i Jirka Bešta, který poprvé mimo trénink přehodil magickou hranici 50 m a to rovnou o metr třicet. Osobáky pak hodili i Vojta Koželuh a žák Honzík Fridrich. Pro ostatní žáky a žákyně byly jejich hody premiérové, a proto dosáhly osobních rekordů též, nejlépe si vedla Dáša Řezáčová, která překonala hranici 26 m.    

Dík za závod patří všem rozhodčím, organizátorům, pomocníkům a divákům.

Výsledky

Ve středu 9.6. se konalo v Plzni premiérové mistrovství Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje v dlouhých překážkových bězích, kam vyrazil otestovat vodu v místním příkopu před sobotní ligou Vojta Koželuh a krom mokrých treter a unavených nohou z průměrného výkonu přivezl také bronzovou medaili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..