Cheb nám svědčí

Letos už po druhé naši hoši staršího žactva okusili zlatou dráhu v Chebu a to v sobotu 9. září na Mistrovství Čech družstev. Zlatý tartan jim jak vidno svědčí. Hoši se sešli téměř komplet, omluvili se pouze Vašek Novotný a Vítek Bartoš, oba bohužel nemocní.  Chlapci si splnili cíl číslo jedna a tím byl postup. Cíl číslo dvě, bylo udělat lepší výsledek než loni a nepochybuji, že všichni pro tento cíl udělali maximu. Jak jsem je chválil za Stříbro, tak opět chválou šetřit nebudu ani tentokrát.

Například Vojta Bartoš vybojoval 2. místo, získal 11 bodů a ještě vytvořil nový oddílový rekord ve skoku o tyči 327 cm a splnil tak limit na MČR žáků do Břeclavi. Další, kdo si překonáním osobního rekordu zažádal o vstupenku na MČR, byl diskař Radek Němeček za 38,47 m. Ráďa se kromě diskařského finále podíval i do finále v hodu kladivem a vrhu koulí. V kladivu se dařilo našemu druhému úspěšnému vrhači, Martinovi Jáchymovskému, když hodem dlouhým 34,74 m PB skončil na 2. místě, 6. pak skončil ještě na 100 m překážek, také s osobákem 15,18 s – což je také nový oddílový rekord ! Na překážkách si pro nový osobák doběhl i Ondřej Slivoň za 15,63 a skončil tak celkově devátý.

  Nejkratší sprint ovládl domácí Vojíř před naším hostujícím Jakubem Čadkem, chlapci tak měli ostrý start a test před mistrovstvím ČR jednotlivců.  Do sprintů výrazně promlouval náš nejlépe bodující závodník Tadeáš Kalouner, který v součtu přinesl družstvu neuvěřitelných 31 bodů, když suverénně zvítězil v běhu na 300 m za 37,85 s, v běhu na 150 m vybojoval skvělé 3. místo za 17,61 s a ve finále 60 m zaběhl  7,46 s, z čehož bylo celkově 5. místo. Bylo fajn, že se ve velké konkurenci prosadili například Martin Necuda na 300 m v osobáku za 42,00 s nebo Donart Ramizi v běhu na 800 m.  Obrovskou radost nám na závěr udělala štafeta na 4×60 m, která obsadila skvělé 5. místo v čase 29,70 s ve složení Vojta Bartoš, Kryštof Kotiš, Ondřej Slivoň a Jakub Čadek.

Ostatní hoši sice na body nedosáhli, ale v plně obsazených disciplínách počtem 24 – 32 závodníků končili většinou do 15. místa. V sobotu se příliš nedařilo Michalovi Hamplovi, který chtěl rozhodně zopakovat úspěchy ze Stříbra, jak na výšce, tak v oštěpu nebo disku, ale občas se prostě nedaří. Naopak velmi pěkně zazávodil Kryštof Kotiš, který šel tyčku poprvé a udělal si osobák 232 cm na tyčce jsme měli ještě třetího borce Tomáše Nusharta, který nakonec urval jeden bodík v disku. Lukáš Vondráček slušně zaběhl 150 m, ale v dálce také nebyl příliš spokojen a zde nebyl spokojen ani Vítek Bešta i přesto, že si udělal osobák 479 cm.

Celkově hoši vybojovali 111 bodů, o 30 bodů více než loni a tak se jim podařilo obsadit parádní 6. místo a vylepšili, tak loňský výsledek o tři místa. Smekáme a s Vojtou Koželuhem chlapcům moc děkujeme za neuvěřitelný sportovní zážitek. Ještě týden po závodech jsem nemohl mluvit. Rozhodně bychom s Vojtou chlapce vyhodnotili nejúspěšnějším mládežnickým týmem našeho klubu. A jak už jsem předesílal v minulém článku, moc se těším na jejich souboj v klatovských vícebojích 30. září a 1. října. Přijďte se v sobotu 30. září od 12 hodin podívat, všichni jste srdečně zváni na náš stadión. Atletice zdar.

Výsledky

autor článku: Václav Šelmát

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..