Atletika Klatovy má medaile i z krajského mistrovství

Krajské mistrovství v Plzni 4. 6. 2016 bylo současně i krajským mistrovstvím Jihočeského, Karlovarského a Plzeňského kraje dorostenců, juniorů mužů a žen. Vyhodnocování bylos společné, takže konkurence byla poměrně značná. Přesto klatovští atleti i atletky dosáhli na medaile. Nejúspěšnějším byl opět Jiří Bešta, nedávný juniorský vicemistr ČR v desetiboji. Zvítězil ve skoku do dálky za 636 cm, ve skoku o tyči, do výšky a trojskoku bral hned tři druhá místa výkony 380 cm, 186 cm a 12,59 m. Zaběhl si i osobní rekord na trati 110 m př. v čase 15,60 a na 200 m za 23,73.  Anežka Pourová v hodu kladivem vybojovala 2. místo za 46,40 stejně jako Aleš Procházka v v kategorii mužů za výkon 48,52. Bronzovou medaili získala i Julie Kubátová v běhu na 800m v osobním rekordu 2:25,96. V hodu diskem byla na 3. místě Iveta Špererová za výkon 30,18 m. Těsně na 4. místě doběhl na trati 1500m Šimon Bureš 4:22,83 a 5. byl dorostenec Lukáš Krýsl 4:28,53. Pěkné výkony předvedly i v nabitém závodě dálkařky 5. Maryšková 485, 7.Tůmová 476 a 9.Šafaříková 472. Osobní rekordy překonali též Míša Maryšková na 100m př. 16,76 a Martin Vylít ve vrhu koulí 12,08. Lucka Tůmová byla pak 6. ve skoku do výšky 146 cm a Lukáš Krýsl též 6. na trati 3 km za 9:48,85. Lucka Tůmová doběhla navíc na 300m překážek na pěkném 5. místě v čase 49,17. Závěrečná štafeta na 4×100 m ve složení Tůmová, Maryšková, Kubátová, Šafaříková přinesla dorostenkám 4. místo. Přestože se někteří další výborní atleti nemohli zúčastnit, přineslo mistrovství úspěchy klatovské atletice a motivaci na ligové soutěže mužů a žen, které proběhnou příští víkend.