9. Ročník běhu klatovskou Hůrkou v podzimní atmosféře.

Letošní ročník Běhu Hůrkou byl velkou zkouškou pro všechny závodníky i pořadatele. Kvůli vyhlášeným opatřením bylo nutné celý program rozdělit v podstatě na 2 samostatné závody, kdy od 10:00 běhaly na stadionu děti a mládež, jejichž kategorie byly ihned po doběhu nejstarší mládežnické kategorie vyhlášeny. Před pravým polednem již tak byla mládež hotová a děti, jejich trenéři a rodiče vyrazili k domovům. Po poledni se na stadionu začaly scházet dospělé kategorie, které o půl jedné vyrazily na úprkem na trať.

S vyhlášenými omezeními, kdy nemohly být z hygienických důvodů k dispozici ani šatny, vytvořilo zlomyslný konglomerát počasí a Klatovy od rána bičoval místy vydatný podzimní déšť, který se naštěstí občas na pár minut utišil. Ani déšť však závodníky neodradil a všichni si poradili s nástrahami trati na výbornou. Závody dětí a mládeže byly tradičně zařazeny do Běžeckého poháru plzeňského kraje, který pořádá Plzeňský krajský atletický svaz. Pro mladé běžce byly připraveny tratě od 100 yardů pro děti do 5 let, až po 3,8 km dlouhý závod dorostenců. K vidění byla spousta skvělých výkonů a strhujících soubojů, kdy nejtěsnější doběh předvedly starší žákyně, kde se rozhodovalo až na cílové pásce. Na Běhu Hůrkou jsou tradičně vyhlašováni 4 nejlepší běžci a běžkyně, neboť bramborová medaile může mít pro někoho cenu zlata. Na nejlepší běžce a běžkyně se podívejte níže. Pochvalu mají všichni zúčastnění, a samozřejmě je velkým pozitivem rostoucí účast mladých nadějí Atletiky Klatovy.

Závod dospělých stál za to, jelikož velký okruh okolo lesoparku byl při vydatném dešti a po žákovských kategoriích krásně rozblácen, po třech ročnících konajících se za slunečného počasí si všichni běžci připomněli pravý nefalšovaný kros. Pořadatelé měli radost, že se na trať vydalo mnoho běžců i starších kategorií, kteří jdou svým aktivním životním stylem příkladem. Všechny dospělé bez ohledu na pohlaví čekaly 3 okruhy okolo Hůrky o distanci 5,5 km, pouze muži starší 70 let si zaslouženě dali o okruh méně, jelikož za své běžecké kariéry mají odběháno o mnoho km více než ostatní. Traťové rekordy zůstali letos neohroženy, byť v kategorii mužů se hned první 4 běžci dostali pod magickou hranici 19 minut, což se stalo v historii závodu poprvé. V absolutním pořadí mužů zvítězil Lukáš Krýsl, reprezentant AC Domažlice, který v nedávných letech na startu své dospělé atletické kariéry hájil několik let i barvy Atletiky Klatovy. Celkové pořadí žen ovládla Eva Slavíková z vyhlášeného Kerteamu. Foto z vyhlašování níže.

Pořadatelský tým Atletiky Klatovy děkuje za podporu městu Klatovy, Krajskému atletickému svazu i sponzorům z řad dalších subjektů, kteří podpořili tuto akci.

Děkujeme všem účastníkům za dodržování nastavených opatření a vhodné chování, které přispělo k bezproblémovému průběhu akce.

Zároveň zveme všechny na příští rok, kdy se 9.10.2021 doufejme již za lepších sportovně – společenských podmínek uskuteční jubilejní 10. ročník Běhu klatovskou Hůrkou. Vítězům tohoto jubilejního ročníku budou na místě vytesány mramorové busty.

Autor: pořadatelé, Atletika Klatovy