8. ročníku Běhu klatovskou Hůrkou se zúčastnilo přes 200 běžců

Tradičně druhou říjnovou sobotu uspořádal náš oddíl letos již 8. ročník Běhu Klatovskou Hůrkou. Nahoře nám jeden z duchovních otců závodu Jirka Hostýnek pojistil počasí, takže bylo dokonalé a sobota byla jedním z nejkrásnějších dnů podzimu. A i díky tomu dorazilo na náš stadion nejvíc závodníků v historii závodu, téměř o 30 více než loni. Suma sumárum, na tratě vyrazilo 203 běžců, necelá čtvrtina (49) byli dospělí, zbytek mladí atleti, což nás těší nejvíce. Náš závod je zařazen v dětských kategoriích do běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, závod dospělých do okresní soutěže běhu mimo dráhu – prestižní Ešus ligy.  Tratě v lesoparku dokonale vyznačil usměvavý Vlastík Zwiefelhofer, který v roli hlavního rozhodčího držel časový harmonogram celého závodu. Ten proběhl v pěkné atmosféře bez problémů, pouze přípravky starší hoši si záhadně prodloužili trať zhruba na trojnásobek, když evidentně měli dost sil běžet velký okruh (který běhala tato kategorie v minulých letech), ačkoli měli běžet malý, přesto doběhli všichni v pořádku. J Za toto menší pořadatelské selhání omlouváme. Další specialitou bylo vyhlašování 4 nejlepších v každé kategorii, protože bramborová pozice má taky svou váhu.

Oproti loňsku byla přidána „nemistrovská“ kategorie Ti nejmenšÍ pro děti do 5 let, které těžko můžou soupeřit v kategorii nejmladších přípravek (děti 7 let a mladší). V této kategorii se představilo deset běžců, z toho 6 z naší přípravky. I v dalších dětských kategoriích měl náš oddíl letos konečně početné zastoupení, za což jsme velice rádi, a tak se naše atletické naděje na tratích různých distancí poměřili s ostřílenými závodníky z celého kraje, kteří většinou objíždějí celý seriál. Na medailové pozice dosáhli v připravkách nejml. Verunka Maruniaková -2.místo a  Ája Ouřadová – 3. místo, a Vašek Zub, který zvítězil v kategorii přípravka starší.  Čtvrtá místa ve starším žactvu vybojovali Berin Ramizi a Majda Štampachová. Všem, kteří se zúčastnili, patří obrovská pochvala !

V dospělých letos běželo 49 běžců, úbytek byl oproti loňsku v mužích, ale zase přibylo žen, což je potěšující. Na trať vyrazilo i tradičně mnoho našich závodníků, i přesto, že někteří další se vzdali se účasti na úkor pořadatelství. V barvách Atletiky Klatovy vybojoval 2. místo Kuba Jelínek, 5. místa v absolutním pořadí brali běžící pořadatelé Martina Jandová a ředitel závodu Tomáš Görner. Celkově na Hůrce poprvé zvítězil Ondra Teska z Bezděkova před zmiňovaným Kubou Jelínkem, bronzový byl Petr Urban z Chudenic. V ženách zvítězila Eva Slavíková ze Spartaku Praha 4 před Kateřinou Křenkovou ze Sokola Petřín a Maruškou Spasovou ze Švihova.  Nejstarším závodníkem byl jediný sedmdesátník na trati pan František März z Kouta na Šumavě (ročník 43), kterého každoročně rádi na závodě vidíme, a který nám vždy ukazuje, že věk není žádným limitem. Trošku mrzí nulová účast v kategorii „ženy 50+“, jelikož loni byly dvě a letos měly běžet tři okruhy jako ostatní, což je mělo přilákat a ne odradit J

Běh Hůrkou je posledním závodem sezóny běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, takže po vyhlášení výsledků závodu proběhlo i vyhlášení celého seriálu, kdy ceny předával ředitel a pořadatel z PKAS Roman Sladký.  V každé kategorii se vyhlašovalo 5 nejlepších, náš oddíl se prosadil jen v kategorii přípravek nejmladších (2012 a mladší), kde druhou příčku obsadila Verunka Maruniaková a čtvrtou Adélka Vondráčková. Oběma závodnicím gratulujeme, zásluhu na tom mají samozřejmě i jejich rodiče, kteří s holkama závody během roku poctivě objížděli. Slavnostní vyhlášení nejlepších mladých atletů Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje a předání cen proběhne na galavečeru pořádaném v Západočeském muzeu v Plzni 6. prosince 2019. Doufejme, že příští rok se do této soutěže zapojí více našich mladých nadějí, kde velmi důležitá je role rodičů, kteří s dětmi závody objedou. Hodnotí se totiž i pořadí oddílů, kde Atletika Klatovy letos byla na osmé příčce. Více informací o běžecké poháru mládeže je na tomto webu. CELKOVÉ VÝSLEDKY BĚŽECKÉHO POHÁRU.

Jménem pořadatelského týmu děkuji všem závodníkům, rodičům a divákům, kterým patří velká pochvala za krásné fandění v cílové rovince, dále sponzorům, rozhodčím a všem pomocníkům z řad našeho klubu, kteří se podíleli na hladkém průběhu akce. Příští rok se budeme těšit na 9. ročníku !