Žáci bronzoví v kraji, postup dorostenců.

Žáci letos vybojovali bronz

I v letošním roce se podařilo starším žákům dosáhnout na medaili, v letošním roce si z Chebu přivezli bronz. Zatímco děvčata bojovala od samotného začátku o střed tabulky, tzn. O 6-8. místo, chlapci opět mířili vysoko, dokonce jsme po 2. kole pomýšleli na postup. Bohužel postup se o jedno umístění nezdařilo a po zásluze z druhého místa postoupil přeci jen o trochu lepší Aktiv Horšovský Týn, i když naši hoši jim nedali nic zadarmo!

První disciplínou v kategorii žáků byl skok daleký, kde početné startovní pole tvořilo hned osm našich borců. Kdo skočil přes 5 metrů, dosáhl na body, a tak jsme začali 3. kolo ziskem 30 bodů. Nejúspěšnějším naším dálkařem a celkově atletem se v sobotu stal Vojta Bláha, který výkonem 610 cm vyhrál skok daleký, výkonem 185 cm vyhrál výšku a stříbro přidal v kouli za výkon 11,97 m. Vojta se projevil jako obrovská posila týmu a všestranný atlet, když družstvu přinesl 38 bodů. Na dálce a výšce jej doprovodili a velmi pěkné výkony podali: Donart Ramizi 535 cm/161 cm a Vašek Novotný 524 cm/164 cm, oba skvěle bodovali. Na dálce se ještě předvedli Matouš Drnec 531 cm, Vít Bartoš 517 cm, Vít Bešta 505 cm, Oskar Kotiš 455 cm a David Šelmát 416 cm. Ve výšce Vojtu, Vaška a Doniho, doplnil Martin Necuda 150 cm, který v kouli konečně překonal desetimetrovou hranici novým osobákem 10,11 m. V kouli se také dařilo Marku Rendlovi, který skončil čtvrtý s výkonem 11,41 m a přidal pěkné body za 7. místo na steeplu 1500 m př. za 5:25,32s a 9. místo v oštěpu 33,39 m. Hodně bodů pro družstvo získal náš nadějný sprinter a překážkář Ondřej Slivoň 1. místo ve finále B na 60 m a 7. místo na 150 m v PB 18,15 s. Velmi obětavě běžel Vašek Wachtl 800 m, kde doběhl 5. v rozběhu za 2:31,22 s. V závěru hoši běželi štafetu 4×60 m a doběhli na krásném 3. místě, kde nakonec skončili i po celé tříkolové soutěži žáků. K bronzové medaili gratulujeme a moc kluky chválíme.

Dívkám se dařilo o poznání méně, ale je jasné, že v šesti dívkách se v těžké konkurenci body střádají velmi obtížně. Nejlépe bodovaly sprinterky Tereza Hromadová 60 m 8,38 s, 150 m 20,46 s, výška 135 cm a Aneta Vítovcová 60 m 8,53 s a 150 m SB 20,19 s. Ve sprintu se představily ještě Erika Pekhartová 60 m/150m/200 m př., Adéla Mašková 60 m, 150 m, Helena Mašková 60 m. Všestrannou sportovkyní a solidní vícebojařkou se projevila Alena Wachtlová, která skákala výšku 130 cm, vrhla si osobní rekord v kouli 8,51 s a byla členkou 5. nejrychlejší dívčí štafety na 4×60 m. I děvčata za jejich výkony musíme moc pochválit a všem našim svěřencům přejeme ještě pěkné výkony a hlavně ve zdraví zakončit letošní sezónu, aby příprava na tu další mohla začít.

Postup v pěti na Mistrovství Čech

Dorostenci se sešli na poslední kolo soutěže pouze v 5, z čehož byl jeden hostující Vašek Mužík, kterého doplňovali klatovští Kryštof Kotiš, Michal Hampl, Tadeáš Kalouner a Martin Jáchymovský. Kluci však mají kvalitu a všestrannost, když každý šel minimálně 3 disciplíny. Michal zvítězil na 800 v novém PB 2.02,48, Martin zase v osobáku přes 38 m ovládl disk. Každý z kluků bodoval v každé disciplíně, přičemž nejhorší umístění bylo 5. místo. Z toho plynoucí bodové žně stačily našim klukům na pohodové druhé místo a postup na mistrovství Čech. Gratulujeme a věříme, že na další kolo pojedou v plné palbě.

Dorostenky těsně za postupem

Ještě menší družstvo tvořily naše dorostenky ve složení Dáša Řezáčová, Natka Šotová, Kristý Hozmanová a Vendy Řeřichová. Výkony byly dobré, Dáša si vrhla osobák v kouli, Kiki vyhrála dálku, pak se bohužel zranila na sprintu, Naty druhá na půlce, nicméně ve 4 se nedají dělat zázraky jako u kluků a tak družstvo děvčat jako třetí z Plz. kraje do další fáze nepostupuje. Přesto pochvala všem nastoupivším závodnícím. Ostatní by se měly zamyslet nad svým přístupem, protože nechaly družstvo ve štychu.