Úspěšná Chodská 1500

Netradičně ve středu 11.9. se konal 59. ročník tradiční Chodské patnáctistovky, která se obvykle jiné roky běhá na Domažlickou pouť v srpnu. Závod je zároveň krajským mistrovstvím v běhu na 1500 pro ml. žactvo až dospělé. Letos byla menší účast zahraničních i domácích hvězd, přesto závod měl výbornou úroveň, byť běhů bylo méně než předchozí roky. V elitním běhu žen se představila naše nejlepší středotraťařka Julie Kubátová, která si na závěr sezony vyzkoušela dvakrát i mílařskou trať. Poprvé o víkendu v Táboře na MČR družstev v barvách Slavie a hned z toho byl oddílový rekord. Ten ještě o parník vylepšila právě v Domažlicích, když doběhla celkově druhá v čase 4:33,61. Předchozí dlouholetý oddílový rekord Silvy Svobodové tak zlepšila o více než 10 vteřin. Zároveň se stala mistryní našeho kraje.

Mistrovský krajský titul vybojoval i Michal Hampl v kategorii dorostu, který si zaběhl osobní rekord 4:24,38 a porazil i o rok starší soupeře. Ve stejném běhu běžel v kategorii mužů i největší klatovský běžecký univerzál Honza Jirotka, který si zlepšil PB na 4:21,30.

Třetí místo v kraji v kategorii dorostenek vybojovala Vendulka Řeřichová. Gratulujeme.

Výsledky

V pondělí 9.9. se v Praze pokusil zlepšit si svůj nominační čas na MČR žactva na 100m př. žák Ondra Slivoň, kterému se podařilo srazit svůj vlastní oddílový rekord z jara na 14,43s. Zda to bude stačit na MČR ukáží následující dny.

Výsledky

Den po Chodské 1500 se konala v tamějším kraji další vyhlášená akce, Bělská míle. V 18. ročníku akce obsadil ve sprintu na 100 m Honza Jirotka 3. místo (ačkoliv měl na rozdíl od většiny soupeřů v nohách patnáctku z předešlého dne). Pak společně s Vojtou Koželuhem, který před tím běžel míli, brali třetí místo desetiminutovce dvojic, když uběhli 3725 m. Podlehli jen klukům z Domažlic a dvojici ze Slovenska. Výsledky

A v sobotu reprezentovali klatovskou Atletiku na Plzeňském kardioběhu trenér Jirka Vondráček (3. místo muži 40) a jeho dcera Adélka v závodě přípravek. Děkujeme za reprezentaci.