Klatovské víceboje 2024

A máme za sebou další ročník klatovských vícebojů, opět se nesly v přátelském duchu a jako každý rok jsme trochu zmokli a trochu mrzli. V sobotu, kdy soutěžily všechny kategorie bylo počasí trochu deštivé, ale na tu bídu, to naši svěřenci zvládli skvěle. První den se rozdávaly medaile v kategorii mladšího žactva v pětiboji a nejúspěšnějším žákem se stal Filip Špatenka 1330 b., který zvítězil před závodníky z AK Železná Ruda. V kategorii dívek se zúčastnilo 5 závodnic a všechny zdárně dokončily. Nejúspěšnější byla Bára Čadilová 2037b., která zvítězila ve většině disciplín pětiboje. Velmi dobře jí sekundovala Laura Stryczková a jen kousek za ní s bronzem skončila Zuzana Prunerová. Trio medailistek doplňovaly Anna Moravcová a Lada Kalounerová.

V sobotu započali devítiboj starší žáci a sedmiboj starší žákyně a každou z těchto kategorií doplňoval jeden závodník z kategorie dospělých, mužích trenér Vojta Koželuh a v ženách Kateřina Strnadová z AK Železná Ruda. Oba dospěláci předváděli skvělé výkony a své svěřence překonávali o poměrně solidní metry, centimetry i sekundy, takže pochvala a díky za to, jací jsou vzorové pro své svěřence. Co mě oobně potěšilo, bylo sobotní grilování a to, že mládež se po závodech nerozprchla, ale zůstala v posilce, kde si povídali, hrály pinpong a moc pěkně se bavili a tužili kolektiv. Od začátku devítiboje byl v pozici lehkého favorita Marek Rendl, ale velmi pěkně mu sekundoval Vítek Bartoš, Matouš Drnec, Vítek Bešta a Vašík Wachtl. To samé byla v kategorii dívek Terezka Hromadová, která od první disciplíny vedla a završila to luxusní osmistovkou a nenechala nikoho na pochybách, že dívčí královnou vícebojů je právě ona.  V neděli se počasí umoudřilo a kolem poledne dokonce svítilo slunce a skok o tyči už byl vyloženě v krásné, pohodové náladě, kdy dívky fandily odvážným tyčkařům (a dvěma tyčkařkám).

Při nedělním ránu jsem byl velice potěšen, že nikdo po prvním dni neskončil a všichni do druhého dne nastoupili a všichni ze sebe opět vydali to nejlepší. První disciplína v kategorii žáků, 100 m př. rozhodla o tom, že na medaili může začít pomýšlet Matouš Drnec. Marek Rendl po vítězství v disku, 2. místě v tyči a vítězství v oštěpu měl jako nejlepší vytrvalec mezi vícebojaři zlato téměř jisté a roli favorita potvrdil 3 851 b. Vítek Bartoš si hodně polepšil osobním rekordem v tyči 290 cm a stačilo mu slušně doběhnou kilometr, 3569 b. Ten, kdo předvedl skvělý výkon v běhu na 1000 m, byl Matouš Drnec, který se hned od začátku držel Markova rychlého tempa a to mu zajistilo bronz, 3358b. Vítek Bešta skončil čtvrtý a pátý v součtu bodů skončil Vašík Wachtl. V kategorii dívek to do poslední disciplíny bylo docela napínavé, protože Terezce velmi dobře sekundovala Alča Wachtlová, která pokazila dálku, ale zase vše doháněla na vrzích, které vyhrávala. I v závěrečné osmistovce se rozdala, ale Terka je vynikající běžkyně a vítězství si pohlídala skvělým výkonem. A tak pořadí dívek na konci druhého dne bylo  1. Tereza Hromadová 2851 b., 2. Alena Wachtlová 2 702 b.,3. Erika Pekhartová 2269 b., a pak věčný souboj dvojčat, tentokrát o šest bodů vyhrála Helenka Mašková 2076 b. nad 5. Adélkou Maškovou 2070 b.

Všem závodnicím,závodníkům a pomocníkům moc děkuji za krásné dva dny s atletikou. Pro mě jako trenéra to je vždy krásné zadostiučinění, když vidím, jaké skvělé výkony naši svěřenci podávají a že účast ve vícebojích už berou i jako prestižně zábavnou sportovní činnost na konci sezóny. Letos bylo bohužel závodní pole  ochuzeno o dorostence, kteří v neděli bojovali na Mistrovství ČR družstev, ale jejich neúčast na vícebojích mě vůbec nemrzí, protože po skoro deseti letech si zopakovali účast na MČR družstev, což je obrovský úspěch a kluci si ho za svůj přístup a výkony zaslouží. Dorostencům čest, atletice zdar a vícebojům a vícebojařům obzvlášť.