3x bronz mladšího žactva ze Stříbra

V sobotu 1.6.2024 se ve Stříbře konalo Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje jednotlivců. Předpověď počasí sice nebyla moc pozitivní, ale to našim atletům rozhodně náladu a bojovného ducha nezkazilo. Závodů se účastnilo celkem 199 mladších žákyn a 67 mladších žáků z 15 oddílů. Přestože naše výprava byla početně spíš menší, určitě se naši závodníci neztratili. Vybojovali 3 bronzové medaile a několik finálových účastí. Všichni si udělali alespoň v jedné ze svých disciplín osobní rekord, což je důkazem, že do závodů dali naši atleti všechno a splnili tak to, co jsme od nich očekávali – bojovnost a chuť závodit.

Co se medailí týče, byli lepší kluci. Bronzovou medaili vybojoval v novém osobáku 8,66 metrů ve vrhu koulí Radek Kadlec. Další Radkovou individuální disciplínou byl míček, zde se ale do finále neprobojoval. Dalším bronzovým medailistou byl Filip Špatenka v míčku, kde jen o 8 cm nepřehodil 50 metrů. Filipa to trochu mrzelo, ale i tak je to výborný výkon a o 4 metry vylepšený osobák. S ostatními disciplínami Filip nebyl příliš spokojený. V dálce klukům bohužel docela pršelo a Filipovi se nepodařilo překonat čtyřmetrovou hranici. V běhu na 60 metrů si zaběhl alespoň letošní nejlepší výkon. Dalšími kluky byli Martin Bořánek a Jirka Tägl. Martin si sice nezapsal v technických disciplínách finálovou účast, ale vylepšil si výkon v běhu na 800 metrů i v míčku a v dálce si osobák vyrovnal. Jirka se letos venku zúčastnil prvních závodů a tak měl rekordní zápisy jisté. V dálce skočil 4,05 metrů, a pak běžel sprint na 60 metrů a 150 metrů. Na úplný závěr si kluci zaběhli ještě štafetu na 4×60 metrů. Martin si přál, aby jim na závod pršelo a jeho přání bylo vyslyšeno. Bohužel místo lehkého deštíku se spustil pořádný liják a klukům bohužel na druhé předávce vyklouzl mokrý kolík z ruky. Radek ho sice pohotově sebral a pokračoval dál, ale na medailovou pozici to již bohužel nestačilo.

Holky také neodjížděly domů s prázdnou. Nejlepší byla Kačka Tampová, která v hodu kriketovým míčkem vybojovala v novém osobáku 44,10 metrů bronzovou medaili. Finálovou účast pak Kačka vybojovala i ve vrhu koulí, kde byla s výkonem 9,81 metrů sedmá. Kačka ještě běžela 300 metrů za 51,10s. Bohužel neměla výkon, takže nemohla být nasazena do lepšího běhu, což ji určitě připravilo o trochu lepší výkon. Finálovou účast ve vrhu koulí vybojovala i Lada Kalounerová, kde výkonem 9,86 metrů brala v konkurenci 29 závodnic krásné 5. místo. Výborně běžela Lada i 150 metrů. Vylepšila si osobák a v konkurenci 100 závodnic skončila na 22. místě. Nejvíce obsazený byl běh na 60 metrů, kde bylo neuvěřitelných 21 rozběhů po 6-ti závodnicích. Ladě bohužel ani výkon 8,75s na finále nestačil. Další závodnicí byla Zuzka Prunerová, která si vylepšila výkon v bězích na 60 i 150 metrů a v běhu na 60 metrů překážek si vylepšila letošní výkon. Poslední z holek byla Katharina Wallner. Kačka si hned na začátku vylepšila osobák v míčku. Pak ještě Katka bojovala jako naše jediná vytrvalkyně v běhu na 800 metrů. Na závěr si pak ještě holky zaběhly jedinou týmovou disciplínu 4×60 metrů.

Děkujeme závodníkům za fajn den. Ukázali nám, že jsou dobrá parta a jsou pro každou legraci. Týmového ducha ukázali nejen tím, že si vzájemně fandili, ale i týmovými účesy, které vymyslely holky. Uznání patří v tomto ohledu hlavně klukům, kteří celý závod své palmičky neodložili a dojeli v nich dokonce až domů. Těšíme se na další závody, které proběhnou na domácí půdě 11.6.2024.