Zástupci Atletiky Klatovy na Mistrovství ČR mužů a žen na dráze.

Ve dnech 8. a 9. srpna se konalo na plzeňském stadionu ve Škvrňanech atletické Mistrovství České Republiky mužů a žen na dráze. V nabité konkurenci splnil nominační kritéria i Vojta Koželuh, který vyrazil na své třetí MČR reprezentovat klatovskou atletiku na 3 kilometry překážek. I přes panující horko byla celková atmosféra závodů skvělá. Sešla se česká atletická spička se jmény jako Vondrová, Veleba, Kudlička nebo Helcelet. Klání bylo možné sledovat na internetu, nedělní část dokonce v přímém přenosu na ČT4 Sport.

Závod na 3 km překážek byl naplánovaný na sobotu v 17:50, kdy na většinu dráhy stále vydatně svítílo horké letní slunce. Do závodu nastoupilo celkem 11 borců. Kromě Vojty byl ve startovním poli další zástupce klatovského okresu, a to sušický odchovanec Pavel Štěpáník, závodící za AK ŠKODA Plzeň.

Závod byl rozběhnutý poměrně svižně a startovní pole se záhy rozdělilo na dvě hlavní skupiny. V první šestičlenné skupině určoval tempo závodník Dukly Praha Jáchym Kovář, který byl první na mezičasech prvního i druhého kilometru (2:57, resp. 6:00). Druhou skupinku ze začátku táhl právě Vojta, kterého vzápětí vystřídal Pavel Štěpáník, který si v následujících kolech vypracoval asi 20ti metrový náskok před soupeři z druhé skupiny. Vojta držel stabilní tempo na hranici svého osobního rekordu a ukrajoval ze závodu porci metrů a překážek.

Borci z vedoucí skupiny v posledním kilometru vystupňovali tempo a čelní skupina se zúžila na 3 závodníky. Nejlépe z nich si vedl Damián Vích z Dukly Praha, který poslední kilometr prolétl pod 2:50 a nakonec z toho byl osobní rekord a nejlepší český čas sezóny 8:48. Pod hranici 9 minut se dostali ještě další 3 borci v pořadí Foller, Kovář, Chrascina. Kromě Kováře si všichni vytvořili osobní rekord. Takhle rychlý závod se na MČR neběžel již několik let.

Po půlce závodu se i druhá skupinka začala trhat. Odpadl Kuriš s Murasem, Vojta se odpojil od Vaška Janouška ze Spartaku Praha 4 a běžel prakticky osamocen s Pavlem Štěpáníkem nadohled. Takový stav platil i 200 metrů před cílem, kdy Vojta za podpory své početné rodiny (část rodiny byla nabyta sňatkem v tomto roce, pozn. red.) a přátel- atletů nastoupil k mocnému finiši. Ladně překonal vodní příkop i poslední překážku, přespurtoval Pavla Štěpáníka a doběhl si pro fantastické sedmé místo v novém osobním rekordu 9:35 min. Sedmé místo je pro Vojtu dosavadním nejlepším umístěním na mistrovství.

Gratulujeme k výbornému umístění a k osobnímu rekordu. Zároveň děkujeme za skvělou reprezentaci Atletiky Klatovy a přejeme hodně štěstí do dalších závodních i životních let. Jen tak dál.

V nedělním programu byly klatovské stopy vidět v soutěži v hodu oštěpem. V přímém přenosu ČT Sport bylo možné zahlédnout kvartet klatovských rozhodčích – Irenu Stahlovou, Jardu Forsta, Michala Procházku a Lukáše Beštu. Krom chvilky slávy na obrazovce zaslouží všichni pochvalu, jelikož bez rozhodčích se atletika, ani většina jiných sportů dělat nedá.

Zároveň se v soutěži mužů představili dva klatovští odchovanci – Radek Jůda v barvách domácí Škody Plzeň a slavnější a zkušenější Petr Frydrych v barvách pražské Dukly. Radek se dostal do užší finálové osmičky, kde však obsadil osmé místo za 65,99 m. Radek chtěl určitě více, jelikož umí házet i přes 70 metrů, ale stále je to mladý závodník, a příležitostí předvést své umění bude mít ještě mnoho.

Petr byl úspěšnější, postupně se zlepšoval a nakonec svým posledním šestým hodem o délce 79,38 m vybojoval titul mistra České Republiky. Gratulujeme!

výsledky MČR

Autor: Jirka Procházka

Foto: P. Koranda, I. Koželuhová

One thought on “Zástupci Atletiky Klatovy na Mistrovství ČR mužů a žen na dráze.

  1. Velká gratulace Vojtovi. Díky za reprezentaci naší klatovské královny sportu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..