Víceboj přípravek Klatovy 29. května 2015

V pátek 29. května hostila, již po třetí, Atletika Klatovy na stadionu pod Hůrkou ty nejmenší sportovce, kteří přijeli absolvovat atletický pětiboj pro přípravky. Soutěžilo se v disciplínách v běhu na 60 metrů, 60 metrů překážek, skoku do dálky, hod míčkem a jako poslední disciplína vícebojařského klání byl běh na 200m, 300m a 400m dle dané kategorie. Jak se zdálo při prezentaci závodníků na začátku závodů, že by nám konečně počasí přálo a svítilo slunce, bohužel tomu tak nebylo, a jako v předešlých dvou letech i letos nám na závodech zapršelo. Naštěstí déšť neměl dlouhého trvání a po necelé hodině se na nás opět usmálo slunce a závody mohly pokračovat za příjemného slunného počasí a s úsměvem na tváři našich sportovců.

Vícebojařského klání se zúčastnili sportovci domácího klubu Atletika Klatovy, TJ Sušice, Baník Stříbro, Škoda Plzeň, Sokol Plzeň Petřín, DDM Stod a ŠAK Přeštice ve třech kategoriích rozdělených na dívky a chlapce. Mezi nejmenší účastníky patřili závodníci v kategorii Minipřipravka, kteří se narodili v roce 2008 – 2010. Do kategorie Předpřípravka byli zařazeni závodníci narozeni v roce 2006 – 2007 a nejstarší účastníci a také už zkušení závodníci patří do kategorie Přípravky (r. n. 2004 -2005).

Z celkového počtu 13 závodníků v kategorii Minipřípravka chlapci zvítězil Tomáš Nový, druhé místo obsadil David Sýkora, oba jmenovaní z atletického klubu Sokol Plzeň Petřín a na třetím místě skvěle reprezentoval domácí klub Atletika Klatovy Josef Šlof. Víceboj Minipřípravka dívky vyhrála závodnice z atletického klubu Baník Stříbro Kristýna Záhořová, druhou příčku obsadila Anežka Kopelentová z TJ Sušice a třetí místo patří Lucii Čermákové ze Sokola Plzeň Petřín.

Z 25 závodníků v kategorii Předpřípravka chlapci dokázal zvítězit Pavel Vacek z ŠAK Přeštice před druhým domácím Davidem Prášilem (Atletika Klatovy) a třetím Janem Škarbanem z oddílu Škoda Plzeň. Dívčí kategorie Předpřípravka byla také velmi hojně obsazena a z 24 závodnic vybojovaly medailové pozice plzeňské vícebojařky Kateřina Čermáková, Valentýna Jindrova, obě ze Sokola Plzeň Petřín a mezi tuto dvojici se vklínila Viktorie Jánská z oddílu Škoda Plzeň.

Nejúspěšnějším závodníkem se stal David Horník ze Škoda Plzeň, který ovládl pětiboj chlapců v kategorii Přípravka (r. n. 2004-2005) a do své sbírky přidal zlatou medaili. Davidovo vítězství nebylo do poslední chvíle jednoznačné, protože o nejcennější kov bojoval se skvěle připravenými soupeři Michalem Perglerem (ŠAK Přeštice) a Markem Čelišem (Sokol Plzeň Petřín).

Největší souboj však probíhal v kategorii přípravka dívky, kde byl počet startujících dívek, které bojovaly o nejcennější kovy, v celkovém počtu 29 závodnic. Mezi silnou konkurencí dokázala zvítězit Magdaléna Hellmayerová ze Sokola Plzeň Petřín před závodnicemi ze Škody Plzeň Viktorií Hanzlíkovou a Valerií Dzurovou.

Gratulace patří nejen vítězům, ale také všem zúčastněným závodníkům.

Přejeme mnoho úspěchů v celé atletické sezóně 2015.

 

Výsledky z tohoto závodu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..