Osobní (i oddílové) rekordy srpnových mítincích

 Prodat tvrdě vydřenou formu po soustředění, které absolvovali žáci a dorost začátkem srpna, se vydalo několik našich zástupců se svými trenéry na mítinky v blízkém i vzdálenějším okolí Klatov.

V úterý 9.8. se na sušickém stadionu konal mítink Sušické házení, kam vyrazili talentovaná žákyně Karolína Machová se svým trenérem Jurou Kudrym. Kája zvítězila v obou svých disciplínách tj. vrhu koulí a hodu oštěpem. Především oštěp se Káje vydařil, když vylepšila svůj vlastní oddílový rekord na novou hodnotu 39,97 m. Celá klatovská atletika drží Kájině palce, aby letos padla magická čtyřicítka a aby forma naší mladé oštěpařce gradovala podle plánu trenéra až na vrchol sezóny.

V úterý 17.8. vyrazila do Prahy na pražské memoriály početnější výprava 5 závodníků. Na nabité ženské osmistovce se představily Julie Kubátová a Štěpánka Hanušová. Pro Julču to byla po zranění první letošní půlka, čas 2:21,78 je velmi kvalitní a všichni věříme, že jej Julča ještě vylepší, nejlépe hned o víkendu na závodech první ligy, kde hostuje v pražské Slavii. Štěpánka, věkem dorostenka ukázala dobrou formu po soustředění a pouhé dva dny po osobním rekordu na chodské patnáctistovce zaznamenala nový osobní rekord i na půlce parádním časem 2:23,26.

V běhu na 400 metrů předvedla věkem také dorostenka Kačka Chladová osobní rekord 62,82 s, a ačkoliv tuto trať běžela teprve potřetí v životě, zařadila se tímto časem na 8. místo historických oddílových tabulek své kategorie !

Krom svých rolí řidiče a trenéra startovali v kategorii mužů Jirka Procházka a Vojta Koželuh, kteří na rozdíl od Štěpánky zřejmě nedokázali po nedělní patnáctistovce tak dobře zregenerovat a přepisování osobních rekordů se v jejich podání tentokrát nekonalo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..