Naši atleti všech věkových kategorií závodili na Chodské 1500

V neděli 15.8. se konal o pouti v hlavním městě Chodska 56. ročník tradičního mítinku Chodská 1500, který byl zároveň v kategoriích od staršího žactva po dospělé společným mistrovstvím Plzeňského, Jihočeského a Karlovarského kraje v běhu na 1500 m. Zároveň zde byly i závody pro dětské kategorie v rámci běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, tento závod byl teprve druhým letošním podnikem tohoto seriálu z plánovaných deseti, a proto vyzýváme naše mladé atlety a jejich rodiče, aby se bez bázně a hany zapojili do dalších závodů (rozpis najdete v termínovce zde na webu).

V nejmladších kategoriích v rámci běžeckého poháru reprezentovaly klatovskou atletiku Adélka Vondráčková, Anička Řeřichová a Vendulka Řeřichová. Všem děvčatům patří velká pochvala za předvedené výkony a vzhledem k nedaleké pouti je jistě čekala i nějaká další odměna.

V mistrovských závodech 1500 jsme měli 5 zástupců. V kategorii žáků doběhl pátý Kuba Beneda. O jednu příčku lepší byla dorostenka Štěpánka Hanušová, která zaznamenala osobní rekord 5:05,28 min. V závodě se držela skvěle takticky v čelní skupině, která se po roztrhání pole zúžila na 4 závodnice běžící dle mezičasů v tempu na čas 5:10. Do posledního kola všechna děvčata ukázkově až neuvěřitelně vystupňovala tempo až do maxima, Štěpánka i přes skvělý finiš smolně brala na cílové pásce černého Petra v podobě 4. příčky se ztrátou 3 setiny sekundy na bronz. Nicméně osobní rekord je i vzhledem k průběhu závodu příslibem dalšího zlepšení. V nejnabitější kategorii mužů se konaly tři rozběhy, první s výkonnostně nejlepšími běžci včetně cizinců a českých reprezentantů. V druhém rozběhu se představili dva naši borci, Vojta Koželuh a Jirka Procházka. Vojta v tomto rozběhu zvítězil a v celkovém pořadí mistrovství tří krajů bral 4. místo, Jirka skvělým výkonem zaznamenal 5. místo v rozběhu a nový osobní rekord 4:10,98 min, když srazil z předchozího osobáku 3 sekundy. Ve třetím rozběhu se představil při své mílařské premiéře Vojta Opl, kde doběhl na 6. místě.

Další disciplíny mítinku přinesly i cenné kovy. V běhu na 300 metrů dorostenců vybojoval stříbro Vojta Chroust. Na stejné trati žáků vybojoval bronz Honza Kuchař, který poté přidal ještě 4. místo v běhu na 60 metrů v osobním rekordu 7,91 s. V běhu na 300 m žen se představila ve svém prvním letošním startu po zranění vracející se Julča Kubátová a ve svém rozběhu zvítězila v osobním rekordu 44,30 s, což ukazuje dobrou formu do dalších závodů této sezóny, kdy se Julie pokusí zabojovat o účast na MČR do 22 let, na což ovšem bude mít bohužel termínově maximálně jen dva závody. Stejnou trať si zkusila i dorostenka Kačka Chladová a byl z toho také pěkný čas 45,75 s.

Kateřina Chladová – 300 m

V jediné technické disciplíně dne, skoku vysokém, jsme měli 4 zástupce. Ve soutěži žen brala nepopulární 4. místo v osobním rekordu 156 cm žákyně Kristýnka Hozmanová, kdy jí bronz unikl jen kvůli horšímu zápisu pokusů. V kategorii mužů, kde první dva zahraniční závodníci skákali přes dva metry bral 6.místo lehce zraněný Jirka Bešta za 189 cm, 8. místo Vojta Chroust za osobní rekord 181 cm a 9. místo po zdravotním stavem vynucené pauze vracející se Lukáš Bešta.

Výsledky        

Průběžné pořadí běžeckého poháru mládeže

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..