Muži druzí a druzí, postup do baráže i pěkné výkony

Družstvo mužů v neděli 21.8. závodilo v Berouně na posledním 4. kole letošní druhé národní ligy, kam jsme vstupovali ze 2. pozice s cennou jistotou, že již letos nemůžeme být poslední a odsouzení k účasti v baráži o záchranu, což se nám při nevydařeném posledním kole povedlo loni. Letos jsme naopak mohli pokukovat opačným směrem po případné účasti v baráži o první ligu, na což by nám podle sofistikovaných propočtů v autobuse stačilo být v Berouně nejhůř na 6. příčce.

Jako vždy měla sestava družstva nějaké absence, nicméně u mnoha závodníků se projevil kvalitní prázdninový trénink a nečekaně mnoho výkonů zahýbalo historickými tabulkami našeho klubu. Ve sprintu na 100 m vybojoval druhé místo dorostenec Vojta Chroust v PB 11,25 s, což ho řadí na 10. místo historických oddílových tabulek mezi muži a druhé místo mezi dorostenci. Druhé místo přidal na dvoustovce, kde to však nebyl PB. Nejvíc našimi historickými oddílovými tabulkami zahýbal na druhou ligu kvalitní běh na 3000 m, kde druhé místo obsadil Jirka Procházka ml. v čase 8:52,16 a polepšil si na 7. místo historických tabulek. Třetí v tomto závodě doběhl Vojta Koželuh v čase 8:54,52 a vrátil se tak do tabulek na této trati na 9. místo. Osobák přidal i na krátkých překážkách.

Další osobák vybojoval univerzál Jirka Bešta na hladké stovce, kterou ve finále prolétl za 11,47 s, a celkově vybojoval tradičně nejvíce bodů z našeho družstva. Jeho starší brácha Lukáš zaznamenal osobák v oštěpu, když bez tréninku této disciplíny, za to však kvalitní prázdninovou silovou přípravou zaznamenal 41,53 m a bodoval tak mezi vrhači specialisty. Osobáky si při své premiéře v soutěži dospělých připsal i dorostenec Martin Ruhsam, největší PB dne zaznamenal dorostenec Kuba Beneda, který zlepšil oproti podzimu na 3000 m o neuvěřitelných 38 vteřin a to už tehdy běhal slušně. Na trojce ještě startovali Přemek Koranda a Vojta Opl. Body přidali i Aleš Procházka ve vrzích, na překážkách nás letos poprvé posílil oddílový rekordman Luboš Tůma, který se jinak naplno věnuje požárnímu sportu. Ve sprintech nasbíral další zkušenosti ještě věkem žák Honza Kuchař, který bude v budoucnu velkou oporou.  

Za pomoc děkujeme hostujícím klukům, mladí běžci z Domažlic si připsali body a pěkné osobáky na osmistovce, velkou měrou tradičně pomohli kluci ze Stříbra, kdy např. Tomáš Všetička vyhrál 2 disciplíny, jeho bráchovi Martinovi přejeme brzké uzdravení a návrat na dráhu.   

V dobré víře, že vysněné celkové druhé místo uhájíme, jsme si tentokrát dovolili nepřihlásit štafetu, jít se občerstvit a sledovat Jirku Beštu na poslední disciplíně dne, disku. Druhý den se ukázalo, že jsme skončili v tomto kole bezpečně druzí o 5 bodů za Táborem a o bod před Budějovicemi – 4 Dvory, se kterými máme stejně hlavních bodů v celkovém pořadí, ovšem na pomocné body budeme za nimi nejspíš celkově druzí, ale i to znamená účast v baráži o první ligu 3.9., což udělalo radost té neunavené části našich atletů, kteří si chtějí prodloužit sezónu. Věříme, že svoji baráž o druhou ligu v září na sv. Václava zvládnou naše holky, a příští rok budeme jezdit na závody opět společně, neboť při našem počtu jsme se v autobuse mnohdy báli. Držte palce !

Výsledky

Autor: Vojtěch K.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..