Medaile z oblastního víceboje přípravek

Ve středu 15.6.2022 se za krásného slunečného počasí konalo v Sušici 1. kolo vícebojů přípravek. Disciplínami byly běh na 60 metrů, skok daleký, hod kriketovým míčkem a závěrečný běh na 400 metrů. Klatovskou atletiku reprezentovalo celkem 16 dětí ročníků narození 2011 – 2015. Vícebojů se účastnilo celkem 87 závodníků z Domažlic, Sušice, Klatov a Železné Rudy. Ve velké konkurenci dětí z ostatních oddílů dokázali tři klatovští nejmladší atelti vybojovat medaili, ostatní byli odměněni za účast alespoň cenou útěchy v podobě drobné sladkosti.

Největší počet závodníků, celkem 28, byl překvapivě v kategorii starší přípravky kluků (ročníky 2011 – 2012). Stříbro si domů odvezl Filip Špatenka. Na čtvrtém místě, těsně o tři body za bronzem, skončil Oliver Harrison. Posledním zástupcem klatovské atletiky v této kategorii byl Pepa Ptáček, který vybojoval velmi slušné 10. místo.

V kategorii mladší přípravky kluků (ročníky 2013 – 2015) jsme měli mezi 19 závodníky pouze jednoho zástupce, a to Matyáše Konfršta. Ten velice slušně závodil a za své výkony si ze Sušice odvezl krásné 5. místo.

Překvapivě nejméně bylo děvčat v kategorii starší přípravky. Závodilo jich celkem 14, včetně šesti klatovských. Z této kategorie bohužel medaili nevezeme, přesto holky závodili velmi hezky. Nejlépe se umístila na 4. místě Veronika Maruniaková, dále byly 5. Anna Řeřichová, 8. Aneta Míšková, 10. Dominika Burešová, 12. Viktorie Hanousková. Smolný den to byl pro naši největší naději v této kategorii – Ladu Kalounerovou. Lada bohužel nemohla ze zdravotních důvodů, kdy ji limitoval natažený stehenní sval, absolvovat celý víceboj. Přesto se zúčastnila alespoň dvou disciplín. Doufáme, že se dá Lada zdravotně brzy do pořádku a bude moci závodit alespoň v dalších 2 kolech.

Poslední kategorií byla mladší přípravka dívky. Byla to druhá nejpočetnější kategorie s celkový počtem 26 závodnic. Zde jsme zásluhou druhé Viktorie Kollerové a třetí Adély Vondráčkové získali dva cenné kovy. Ve velké konkurenci se dále velmi pěkně umístily 5. Anna Moravcová, 7. Martina Kubátová a 11. Jindriška Olšavská. Nejmladší účastnicí celé výpravy byla Eliška Prunerová (ročník 2015), která statečně závodila, nezalekla se i o dva roky starších soupeřek a ze Sušice si odváží 20. místo.

Další kolo vícebojů bude poslední červnovou středu v Domažlicích. Doufáme, že se závodů zúčastní alespoň stejný počet dětí, jako v Sušici. Děkujeme všem za účast.

Trenérky Dana a Markéta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..