Druhá část sezóny zahájena !

Naši atleti o víkendu zahájili druhou část letní sezóny na dráze na tradičních mítincích. V sobotu se v představila na tradiční Bílinské půlce v hlavním závodě na 800 m. V elitním běhu žen obsadila Julie Kubátová pěkné 5. místo za čas 2:17,51, a potvrdila letošní skvělou formu, kdy si zlepšila osobáky na obou svých hlavních tratích a i čas z Bíliny potvrdil dobrou formu do dalších závodů, kde bude Julča chtít posouvat své osobáky.

Výsledky

Mnohem početnější výprava vyrazila v neděli do Domažlic na 57. ročník Chodské 1500, kde to pro obě kategorie žactva bylo zároveň krajské mistrovství v běhu na 1500 m. Pro všechny mládežnické kategorie byl závod zařazen do běžeckého poháru mládeže. V kategorii přípravek děvčat, která běžela 600 m, skončila na pěkném 10. místě Anička Řeřichová, její starší sestra Vendulka obsadila na mistrovské 1500 žákyň čtvrté místo. Ve stejném závodě dorostenců doběhl 12. Kuba Beneda díky drtivému finiši v novém osobním rekordu 4:57,36.

V hlavním závodě mužů na 1500 m se konaly tři běhy, v druhém z nich se blýskl Jirka Procházka ml. čtvrtým místem a osobním rekordem 4:06,99, čímž vylepšil svůj výkon i v oddílových historických tabulkách na této trati, kde je aktuálně na osmém místě. O podobný kousek se chtěla pokusit i v druhém běhu žen na stejné trati naše dorostenka Štěpánka Hanušová, která obětovala pravděpodobné umístění na stupních vítězů ze své kategorie a jako správná závodnice zvolila účast v kvalitněji obsazeném běhu žen s touhou po lepším výkonu. Bohužel Štěpánka si vybrala obrovský kus smůly, kdy se v ideálně takticky i časově rozběhlém závodě držela skvěle na druhém místě, bohužel již v náběhu do druhého okruhu došlo ke kolizi se soupeřkou, kdy obě děvčata po nešťastném kontaktu tvrdě upadla na dráhu a závod pro ně skončil. Věříme, že si Štěpánka už v letošním roce všechnu smůlu vybrala a do dalších závodů bude mít štěstí a prodá svoji formu. Ve třetím běhu mužů zaznamenal osobní rekord Vojtěch Opl, a vítězstvím v tomto běhu alespoň sezónní maximum Vojtěch Koželuh.    

Další úspěchy na mítinku naši atleti zaznamenali ve sprinterských disciplínách. V běhu na 60 m žáků vybojoval třetí místo Honza Kuchař, a to měl v nohách již kvalitně zaběhnutou třístovku, byť osobní rekordy tentokrát odolaly. Na 100 m dorostenců zaznamenal pěkné druhé místo Vojta Chroust v pěkném čase 11,47 s. Na stejné trati se představil mezi muži i Jirka Bešta, který těsně před startem sprintu skákal výšku, kde výkonem 185 cm obsadil páté místo. Hned za ním stejným výkonem s horším zápisem skončil jeho starší bratr Lukáš, pro kterého byl tento výkon sezónním maximem a přiblížením se k osobnímu rekordu. Za nimi skončil výkonem 180 cm Vojta Chroust, který měl stejný zápis s klatovským Honzou Jirotkou, závodícího (bohužel pro nás) v barvách plzeňské Škodovky. Páté místo v nabité soutěži výškařek žen zaznamenala naše žákyně Kristýna Hozmanová sezonním maximem 155 cm.

Naše atlety čekají dále v neděli 21.8. soutěže družstev dospělých. V září pak čekají závody družstev starší i mladší žactvo a na našem domácím stadionu se budou konat i závody přípravek. Závodů bude spousta (viz termínovka), držte palce našim atletům !  

Výsledky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..